Co dělat ve Vietnamu

VIETNAM PRO KAŽDÉHO

Vietnam je stále turisticky neobjevenou destinací. A to i přesto, že si tu každý najde to svoje. Hory s dechberoucími výhledy, krásné dlouhé pláže, historická městečka a hlavně měnící se bohatá kultura místních lidí od severu na jih země. Vietnam toho nabízí skutečně hodně, stačí si vybrat. V rámci zájezdu do Vietnamu navíc můžete navštívit i vedlejší Kambodžu, zaměřit se třeba na jedinečný chrámový komplex Angkor Wat. Obrovským lákadlem Vietnamu je pak místní kuchyně, která je skutečně vyhlášená. A to i mimo Vietnam. Ať už jste aktivními cestovateli nebo preferujete raději klidnější dovolenou na pláži, Vietnam je tu pro vás.

Vietnam je zemí neomezených možností. Pro dobrodružnější povahy je tu možný pronájem motorek, na kterých můžete projet ostrov i hory. Pro kulináře a gurmány jsou tu zase kurzy vaření, o které je v současnosti nemalý zájem. Pro sportovně založené cestovatele je tu nejvyšší hora Vietnamu - Fansipan. Nadšení potápěči si přijdou na své v tyrkysovém moři. A ti nejmenší? Ti mohou navštívit celou řadu zábavních parků.

VIETNAM NA VLASTNÍ OČI

Vietnam je pastvou pro oči. Malebná zátoka Halong plná malých vápencových ostrůvků vám vezme dech. Romantický přístav Hoi An v centrálním Vietnamu, který je pověstný zachovalou architekturou vás také uchvátí. Dalat a Saigon jsou zase ukázkou toho, jak vypadaly města za francouzské nadvlády. A takto bychom mohli vyjmenovávat dál a dál. Vietnam zkrátka musíte vidět na vlastní oči. A vězte, že zájezd do Vietnamu bude zážitkem na celý život.

NĚCO PRO MILOVNÍKY HISTORIE

Cestovatelé, kteří se zajímají o dějiny a historii, bude Vietnam zajímat zcela jistě. I přesto, že velkou část svých dějin Vietnam proválčil, je jeho historie zajímavá a bohatá. První zmínky o osídlení severu země jsou před 500 tisíc let staré. Jižní Vietnam byl osídlen Khméry, centrální Vietnam zase Čamy. Čínská nadvláda zde panovala od 2. stol. př. n. l. do 10. st. Navzdory následnému osvobození Vietnam stále bojoval nejen s Čínany, ale také s Mongoly. Během vlády Nguyenské dynastie v 19. století ovládala Vietnam Francie, během druhé světové války pak Japonsko. Po porážce Francouzů v roce 1954 byl Vietnam rozdělen na komunistický sever a demokratický jih. Rovněž vypukla Americká válka, která skončila porážkou jižního Vietnamu v roce 1975. Poté Vietnamci osvobodili Kambodžu a v 80. letech bojovali proti Číně o hranice a moře. Důležitým milníkem jsou 90. léta, kdy USA zrušily Vietnamu obchodní embargo.

RELAX

Co je ve Vietnamu na vzestupu, jsou lázně. Právě lázeňské služby se neustále zkvalitňují a masáž zde může být velmi příjemným a uvolňujícím zážitkem. Vyhlášené jsou například bahenní koupele v Nha Trang. Téměž na každém rohu pak narazíte na spa a masáže. Velkou výhodou vietnamských masáží je jejich nízká cena. Skvělým místem pro relax a odpočinek jsou samozřejmě místní pláže. Co se zábavy týče, nejmenší cestující se mohou vydovádět v oblíbených zábavních parcích. Vyhlášený je třeba Vinpearl Land v Nha Trang, Ba Na v Danangu a další akvaparky ve větších městech.

SPORT

Ve Vietnamu si přijdou na své i zastánci aktivní dovolené. Cyklistika, pěší turistika, i vodní sporty. To vše můžete ve Vietnamu pohodlně absolvovat. V zátoce Halong, oblasti Phong Nha a Ninh Binh pomalu přichází na chuť horolezectví. Dalat a Phan Thiet jsou zase rájem golfistů. K dispozici jsou také často posilovny a fitness prostory, většinou je najdete ve svém hotelu a můžete je zdarma využít.