Kdy jet do Vietnamu

CESTUJTE DO VIETNAMU PO CELÝ ROK

Cesta do Vietnamu je prakticky možná kdykoliv během roku. Je však třeba si uvědomit, že ne všechny lokality budou mít stejné počasí. V zimě je chladno v severním Vietnamu, setkat se tu můžete i se sněhem. Na podzim očekávejte déšť v centrálním Vietnamu. Nejstálejší klima nabízí zejména jih země, kde Vás čeká trvale teplé počasí.

NEJLEPŠÍ DOBA NA DOVOLENOU VE VIETNAMU

Co se počasí týče, nejvhodnější dobou k cestování do Vietnamu je jaro a podzim. Běheme letních měsíců lze očekávat větší množství srážek, v zimě na severu chladné počasí. Vždy je třeba brát ohled na plánované lokality k návštěvě a počasí v konkrétní oblasti. Vietnam je velká země a počasí se mění.

SEVERNÍ VIETNAM

Zhruba od prosince do března bývá v severním Vietnamu chladněji, průměrné teploty se pohybují mezi 17 a 22°C. Zátoka Halong je sice vhodná k návštěvě, je však třeba počítat se zhoršenou viditelností kvůli ranním mlhám. Od května do října můžete očekávate vyšší teploty a větší počet srážek zejména během letních prázdnin. V horách severního Vietnamu, jako je Sapa, Ha Giang, Bac Ha nebo Dien Bien Phu je v období říjen - březen období sucha, v období duben - září počítejte s občasnými přeháňkami. Velmi chladno může být v horách v prosinci a lednu. Nejvhodnější je do těchto oblastí cestovat v březnu - květnu a září - říjnu. Teploty zde dosahují cca 15 až 30°C, v noci 12 - 20°C.

CENTRÁLNÍ VIETNAM

Ve středním Vietnamu - Hoi An, Hue, Danang, Phong Nha jeskyně - je teplo a sucho v období leden - srpen. Průměrná teplota se zde pohybuje okolo 30°C. Na podzim, zejména během října, listopadu a na začátku prosince počítejte s častými dešťovými přeháňkami. Letovisko Nha Trang je suché od ledna do září.

JIŽNÍ VIETNAM

Vyšší teploty v rámci celého roku můžete očekávat kolem Saigonu, na deltě řeky Mekong, na ostrově Phu Quoc nebo v letovisku Mui Ne. Teploty se zde pohybují mezi 25 a 35°C. Sucho je v těchto oblastích od listpoadu do května, červen až říjen jsou ve znamení občasných dešťů.