Počasí Vietnam

VIETNAM A POČASÍ

Do Vietnamu lze cestovat kdykoliv v roce. Je však třeba připravit se na změny počasí. Na severu je nejchladněji v zimních měsících, na jihu je deštivo během letních prázdnin. Centrální Vietnam zažívá déšť na podzim. Nejideálnější je vyrazit do Vietnamu na jaře nebo na podzim. Pokud Vám nevadí nižší teploty, vhodné jsou i zimní měsíce, hlavně prosinec a leden. Obecně se nedoporučuje do Vietnamu cestovat v létě, v červenci a srpnu. Tyto měsíce jsou vrcholnou deštnou sezónou.

Pokud se nebojíte zimy, vyražte do Hanoje a do hor Sapa v zimních měsících. Průměrně jsou tu teploty mezi 10 a 20°, ojediněle ale může i mrznout a napadnout sníh - největší atrakce pro místní. Stálých 25 - 30° je v centrálním Vietnamu, kde se pěkně ohřejete. Obecně platí, že se s nejméně srážkami setkáte na jaře a na pozdim.

Pokud přemýšlíte o delším pobytu na pláži, rozhodně doporučujeme ostrov Phu Quoc, který je v mnoha ohledech o krok před populárními thajskými destinacemi. Nejvyšší sezónou na Phu Quocu je měsíc únor. V tuto dobu počítejte s nádherným slunným počasím, ale také s vyššími cenami. Jižní Vietnam je pak nejvhodnější navštívit během listopadu a března. Nutné je však počítat se střídáním sucha a dešťů.